למה חשוב לעקר ולסרס

היתרון הכי גדול בסירוס ועיקור כמובן הוא מניעת גורים לא רצויים,
בכל שנה מורדמים כ-100,000 כלבים, ועמותות למען בעלי חיים מלאות עד אפס מקום.
 
חוץ מהמטרה הגדולה יתרונות עיקור וסירוס מונע המון בעיות בעתיד.
 
יתרונות לכלבים-
 
לנקבות חוץ מאפשרות ההתרבות גם מונע סוגי סרטן מסויימים (סרטן העטינים/סרטן הרחם והשחלות) ומונע גם דלקות רחם שמחריפות במהירות ועלולות לגרום למותה של הכלבה.
מונע השתרכות של כלבים אחרי הכלבה בעת היחום .
כלבה לא משמינה לאחר בעיקור אלא אם לא דואגים להאכילה נכון ולהוציאה לפעילוח גופנית. עיקור לא משמין- אוכל משמין!!!
 
הזכרים רבים פחות עם זכרים אחרים, עדיין יגנו על הבית מאנשים אם הגנו קודם. יסמנו פחות עם שתן אם סורסו בגיל צעיר.  ימנע את תופעת השוטטות בחיפושם אחרי כלבה מיוחמת ובכך גם ימנע דריסות/היעלמויות.
סירוס כמו כן מונע את סרטן האשכים והפרוסטטה. אשך טמיר מחייב סירוס, אשך טמיר לא אומר שהכלב אינו יכול להרביע, זאת בעיה גנטית שלרוב גם תמשיך לדור הבא ויותר מזה- חייבים לסרס משום שהוא נמצא בסכנת פיתול/סיבוב בבטן. בנוסף, אשכים טמירים עלולים לעבור התמרה סרטנית.
 
***הרבה חושבים שהכלב צריך לחוות את הזווג ולהנות מהאקט- זה לא מהנה להם כלל. רוב בעלי החיים מזדווגים ומתרבים מתוך יצר ההשרדות ותקופת היחום היא תקופה קשה וכואבת של קרבות ופציעות. לנקבה אין את הצורך להיות אמא, היא לא תרגיש חסרון אם עוקרה ולא הניקה מעולם. זאת האנשה שגויה שלנו, של בני האדם.****
 
יתרונות לבעלים-
 
רוב הסיכויים שזכר מסורס מגיל צעיר (לפני גיל שנה) יסתדר עם זכרים אחרים ולא יהיה חשש לקרבות בין זכרים.
כפי שכתבנו מעלה- מונע שוטטות והיעלמות, דבר המדאיג מאוד ומסכן את הכלב בדריסה/פגיעה ומונע הוצאות רפואיות יקרות ומיותרות. כמו כן עם דלקות רחם אצל נקבות- הטיפול לאחר שיש כבר בעיה הרבה יותר יקר.
הכלבה לא תתיחם ותלכלך את הבית עם הפרשות ודימומים, וגם היא לא תעלם/תברח ע"מ למצוא זכר.
 
התהליך עצמו הינו זריז, לרוב בעל החיים מתאושש כבר באותו היום וחוזר לעצמו, יש כאלה שלוקח להם כמה ימים להתאושש. אך לאחר מכן כולם נהנים מהקלה עצומה גם הכלב וגם הבעלים.